вівторок, 14 жовтня 2008 р.

Звершилось!?

Схоже нарешті податкова оговталась і переглянула своє рішенння. Листом від 13.06.2008р. № 12187/7/17-0717 відкликано дію листа від 26.04.07р. № 8445/7/17-0715, таким чином тепер можна отримати податковий кредит за іпотекою в інозмній валюті. Наводжу лист від 13.06.2008р. № 12187/7/17-0717 повністю:

ДЕРЖАВНІ ПОДАТКОВІ АДМІНІСТРАЦІЇ

Лист від 13.06.2008р. № 12187/7/17-0717

Щодо іпотечного житлового кредиту

Державна податкова адміністрація України у зв’язку з надходженням численних запитів як від платників податку, так і від податкових органів разом із Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України та Національним банком України додатково опрацювала питання реалізації фізичними особами – платниками податку з доходів фізичних осіб права на податковий кредит, передбачене пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 та ст.10 Закону України від 22.05.03. №889 „Про податок з доходів фізичних осіб” і повідомляє.

Статтями 5 та 10 Закону України від 22.05.2003 № 889 „Про податок з доходів фізичних осіб” (далі – Закон № 889) передбачено, що платник податку - резидент має право включити до складу податкового кредиту частину суми процентів за іпотечним житловим кредитом, фактично сплачених протягом звітного податкового року. При цьому, Закон № 889 не містить обмежень щодо валюти, в якій здійснюється кредитування.

Законодавством України при проведенні операцій з валютою передбачено певний порядок її використання. Так, згiдно із статтею 47 Закону України „Про банки і банківську діяльність” банки мають право здійснювати операції з надання кредитів в іноземній валюті, отримання відсотків від позичальників за такими кредитами на підставі банківської ліцензії та письмового дозволу Національного банку України на здійснення операцій з валютними цінностями, зокрема залучення і розміщення іноземної валюти на валютному ринку України.

Одночасно, оскільки у Законі № 889 не наведено визначення терміну „витрати, що понесені в іноземній валюті”, тому при розрахунку суми зазначених витрат у гривнях згідно із пунктом 1.21 статті 1 цього ж Закону слід використовувати відповідні положення пункту 7.3 статті 7 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” в частині, що не суперечать Закону № 889.

Враховуючи вищевикладене, платники податку з доходів фізичних осіб мають право включити до складу свого податкового кредиту частину суми процентів, сплачених за іпотечними житловими кредитами, виданими та повернутими в іноземній валюті.

При цьому ДПА України доручає довести вище зазначене до всіх підвідомчих податкових органів та в установленому порядку до платників податку, а також відкликає з місць застосування свій лист від 26.04.07р. № 8445/7/17-0715.

Також звертаємо увагу, що надання у поточному і подальших податкових періодах (роках) податкового кредиту щодо процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, слід провадити з огляду на норму пп.5.4.3 п.5.4 ст.5 Закону.

Заступник Голови С.І.Лекарь
П.С. Обидва листи від одного автора :)
П.П.С. Але таке щастя стосується лише тих, у кого у квитанціях була явно вказана сума відсотків по кредиту, а у мене крім того ще змінювався номер договору.

1 коментар:

Анонім сказав...

I found this site using [url=http://google.com]google.com[/url] And i want to thank you for your work. You have done really very good site. Great work, great site! Thank you!

Sorry for offtopic